Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Moje mini ZOO

Zakrslý králík a morčata

Na narozeniny mi přinesla Pavla velkou tašku Ikea, byla podezřelá a tušení se vyplnilo. Nejdříve jsem zahlédla granule - to jsem ještě nic netušila a pak krabici, pořád jsem v ní nic neviděla až najednou - v koutečku se krčil - malý skiníček - flekatý jako kravička Milka  -  a tak se naše domácnost rozrostla o mladého chlapečka skiníčka - Mildu. Milda se narodil u Brna 7. 8. 2010.

   Milda

 

No a jak už to tak bývá, chudák chlapeček, přece nebude sám samotinký nahatý (úplně sám není, společnost mu dělá Zrzka), tak najednou na Bazoši vidím inzerát z Brna, a hurá večer na Oblou pro nevěstu pro Mildu. Samička byla taky tmavá - červená s černou. Narodila se 22. 9. 2010 a pochází ze 4 mláďat. Dáma má svůj průkaz původu a jmenuje se Fiona Cucumber. Doma se hned zabydlela ve své nové kleci a za chvíli šla navštívit svého budoucího manžela Mildu a tetu Zrzku. Všichni vypadali spokojeně.

Fionka Naše současná trojka

Dneska 1. 11. 2010 jsme udělali společné foto:

          Fionka a Milda 

Fionka už dostatečně vyspěla, tak k ní putoval v březnu 2011 sameček Milda.

Fionce začalo šíleně růst bříško, vypadala jako napité klíště a pořád z ní nic vypadnout.

Fionka v oekávání kolik jich tam asi bude  

 

A je to tady! 7. června 2011 v odpoledních hodinách Fionka sama porodila 4 krásná morčecí miminka v pestrých barvách. Jedno je čistě rezavé, jedno čistě černé, jedno černobílé po tátovi a jedno černorezavé po mámě. Všechno jsou krásní skiníci.

Zrzek a Milda junior  Černoušek a Černozrzek Všichni 4 večerní siesta  šťastná maminka

sameček Zrzek rezavý sameček Samička Dalmatinka černorezavá samička  Sameček Černoušek černý sameček sameček Milda junior černobílý sameček

 

Fionka se vrátila z výletu z Bohumína během září 2011 a hned putovala k Mildovi. Její stav byl začátkem prosince opět velmi požehnaný:

Fionka pár dní před porodem  

     Fionka porodila v sobotu 26. 11. 2011 čtyři krásná nahatá morčátka. K velkému překvapení se jednalo o 3 holčičky a jednoho kluka. Všechna morčátka jsou už v dobrých rukách v nových domovech.

Fionka a její nadělení 

černobílý  

Černoušek 

černobílý kluk 

Rezavočerná samička 

 

3. září 2012 se Fionce narodil její třetí vrh malých skinníčků, opět v počtu 4!  Tentokrát to vypadá na tři kluky a jednu holčičku. Miminka se mají čile k světu a pěkně řádí ve své ubykaci.

 

 

   K narození bohužel patří i úmrtí, dneska na Mikuláše (2011), jsem musela nechat uspat Zrzku, která statečně bojovala se svým nádorem , ale dnes se situace stala neřešitelnou. Zrzka od nás odešla ve svých 6 letech. Poslední fotka...

Zrzka - rozloučení :-(

   Pišta - hnědý kuní                   Pišta v 5 letech                       Pišta 

Pišta je zakrslý králík plemene modrý kuní. Jeho příchod do naší zvířecí rodiny byl v podstatě náhodný. Byla jsem u kamarádky na vinobraní v Mikulově a ráno, když ostatní ještě spali, jsem šla venčit Jima a objevila výstavu drobného zvířectva. No a samozřejmě tam byli prodejní malí králíčci, no a vzhledem k tomu, že jsem ten den měla zrovna narozeniny, tak jak to asi mohlo dopadnout. Psalo se 7. září roku 2002.  Pišta je ten malý králíček, který se krčí vzadu za ostatníma.

Mikulov, 7. 9. 2002, Výstava drobného zvířectva

 8. 9. 2002, dárek k narozeninám Pišta - hnědý kuní Jimíčku, to je náš nový kamarád - Pišta první domov Giny přišla omrknout nový přírůstek no, moc se jí to nezdá tak ho jde zboxovat první průzkum bytu s Jimíčkem tak tady bydlím a copak je za těmi dveřmi? ahoj bráško, že mě nesníš? hele, dračice tady bydlí dračice Giny tady jsem v bezpečí pořádně jí to tu prošmějdím rychle pryč utíkejte kdo může jejda, přírůstek, to je hezká holčička ... chvilka klidu 

Pišta se rychle zabydlel a po několikaterém ručním vysvětlení dokonce pochopil, že na záchod se bude chodit do kočičího písku a ne na koberec. A tak může v mé přítomnosti volně běhat po bytě a obtěžovat psy. Ze mě má totiž respekt, ovšem ze psů vůbec. Radostně kolem nich poskakuje a občas jim přistane i na zádech.

hele, můžu si zavolat? už vyskočím až na gauč čau kámo, já jsem Pišta  tak se tu pěkně natáhnu  to je pohoda veselé Velikonoce uff, paní domu rychle pryč teda ta zuří kdo uteče, vyhraje! 

Jelikož má Pišta vadný zubní vzorec, musela jsem se naučit nejen stříhat drápky, ale dokonce i zastřihávat hlodáky.

Pišta na procházce kdopak to dneska s námi šel ven?  když mě nepustí, tak teda budu pozovat ani trávu jsem neuměl sám ukousnout...   

Pišta v Karlovicích na chatě letní výběh - pozor na dravce! 

No a opět ani tady se mi nepodařilo zůstat u jediného králíčka a 20. září k nám přibyla samička kříženého zakrsláčka se lvíčkem ve velice zajímavém zbarvení. Samička se jmenuje Jonny a narodila se 24. 2. 2006.

Johny 

 seznamování a je to! pohoda po aktu vybíráme společný domov 

Jelikož Pištovi se Jonny velice líbila, očekáváme každou hodinkou nové přírůstky. Jonny už si trhá chlupy a vystýlá domeček.

Tak a miminka jsou na světě. Narodila se 23. října 2006 v ranných hodinách. Bylo jich pět, čtyři tmaví a jeden úplně růžový, ten byl však už od narození o hodně menší a stále za svými sourozenci zaostával a bohužel čtvrtý den umřel. Za týden po narození umírá ještě jeden, tentokrát ale bohužel asi tragicky, asi se udusil o víko krabice.

 5 malých miminek první úklid klece    

   Tak nám zůstala tři krásná miminka, pravděpodobně v barvě otce, tedy kuní hnědá.

 zbylá tři miminka 

 A takhle vypadáme ve 14 dnech, kdy už vidíme.

Prcek bez znaků:                                         s bílýma špičkama předních nožiček a špičkou čumáčku:  Cvalda s bílou nožičkou, malou lysinkou

 Prcek bez jediného znaku           Prcek s bílýma špičkama předních nožek a špičkou čumáčku                Cvalda s bílou nožičkou, malou lysinkou a flíčkem na prsou 

Všechna miminka se před Vánocemi vydala do nových domovů, tak věřím, že se budou mít dobře.

 Pohoda u nás doma:

Johny skáče přes Jerryho Kdo je větší? králíci z klobouku Johny se chladí já taky rostu! syn s matkou celý maminka malý lvíček 

 

 Ve druhém vrhu měla Johny 5 krásných králíčků o které se po týdnu přestala starat a prcci postupně umřeli. Johny putovala do DDM Lužánky, kde už měla dva vrhy, které nasprosto bez problémů odchovala.

druhý vrh 5 mrňousků 

29. srpna 2007 jsem získala svého dalšího mazlíčka, kterým je králíček Ginger, narozený 4. 7. 2007. Maminkou je zakrslá krátkosrstá králice a otcem čistokrevný Teddy sameček Yelow boy. Protože králíček je rezavý, chtěla jsem jej pojmenovat jménem, ze kterého by byla jasná jeho barva. Kamarád Borek skočil pro slovník a jméno bylo na světe!

 maminka: Maminka maminka 17. 11. 2007 odpočatá od miminek      

  tatínek:    Yelow boy Yelow boy Yellow Boy 

poprvé v novém domově: vykulený Ginger  první výběh: průzkum bytu pozor na hada! bez blesku u své klece   kamarád Jerry to jsem ale roztomiloučkej, že? 

pozující Ginger  pohodář              

Ginger roste před učesáním chlupatá koule Gingerovo obydlí malý nezbeda pohoda maňána učíslá kulička rezaví kamarádi pošeptám ti tajemství  nefotogenická srst 

Ginger po otrimování :-)      

  

A už je tady další nápad. Přece jenom bych si mohla pořídit nějakou samičku. A když dalšího králíka, tak přece kastorexe! Tak hned hurá na inzeráty a už to vidím, Jihomoravský kraj, samička kastorexe, dokonce tetovaná s PP. Už tam píšu, ještě ji mají, v sobotu pro ni jedu do Kuřimi. Takže v sobotu po poledni vyjíždíme do Kuřimi, nejdříve na výstavu drobného zvířectva, kde mám sraz s chovatelkou, a pak už jedeme pro Sametku. Samička se narodila 30. dubna 2007 a je moc roztomilá. Po odchodu malého morčátka Isara, se kterým nejdříve bydlela, byla přestěhována do prostorné klece k Pištovi, který nechápe, že jej pořád nechce (a já taky ne - že by byla březí ze svého domova?).

Sametka v novém domově krásná Sametka vypadá jak Pišta, ale voní jinak ahoj pejsku, že mě nesežereš?   první procházka po předsíni objevování zákoutí první seznámení s Pištou vzájemná nedůvěra otrkávání a očuchávání blíž a blíž jejda, pták, a zelený ona je to samička uff, toje zážitků, musím si chvíli odpočinout ona mě nechce  společně unaveni a zase nic 

 Sametka porodila svůj první vrh (3) před Vánocemi (2007), ale bohužel jí zatím chyběl patřičný mateřský pud.

V novém roce 2008 tedy opět putovala ke svému partnerovi Pištovi, přesněji řečeno, on k ní. Tentokrát se narodili jen dva malí prcci, které ovšem zvládla ošetřit a zatím všechno vypadá v pořádku.

6. března 2008, brzo ráno, 2 králíčci. Vypadá to na dvě samičky, hnědá, má zaječí barvu, tak dostala jméno Zajda a černá má od narození vybočenou zadní pravou pacičku (která ji ovšem nijak neomezuje v pohybu), takže dostala jméno Pacička. Holky mají každý den výběh po pokoji, nechají se rády hladit, přibíhají na zamláskání a na čerstvé lístky pampelišky.

6. března ráno 6. 3. druhé mimčo 6. 3. tmavší 6. 3. Prcci spolu 6. 3. 8. 3. Spokojená napapaná bříška 8. 3. 2008 10. 3. ráno 10. 3. už se začínají rýsovat barvy černoušek (10. 3.) hnědák (10. 3.)

A už je nám přesně týden jsme pěkně baculatí a roztomilí a už i utíkáme  

 Dneska máme 10 dnů a už začínáme koukat na svět hnědáček černoušek  vypadá to na dvě holčičky černá je pěkná čiperka a hnědá pěknej lenoch    

vzorná matka Sametka pohodář to je ale plné bříško! 19. 3. 2008 pohoda, klídek 

Hnědáci černoušci plyšáček   Velikonoce  pomlázka roztomilé sestřičky  Sametka rodinka Zajda maminka Sametka Pacička Zajda 

 Z Pacičky se nakonec vklubal kluk jako buk, černý tříslový, moc milý a hodný a putoval k Pavline kamarádce, kde se má moc dobře. Zajda se přestěhovala zase do Lužánek (DDM).

Pacička jde do nového domova 

Koncem prázdnin se Zajdě narodila 4 králíčátka, z nichž přežila dvě. Obě jsou zaječí barvy a jedno z nich je samička, kouzelně malá, s krátkýma ouškama a velikýma kulatýma očima. Otcem je modrý zakrslý králíček pocházející z Kamenáček.

29. září 2008 jsem Sametku přesunula ke Gingerovi, který ani chvíli neváhal a hupl na věc. Ještě minimálně jednou během večera svůj akt zopakoval, takže nebylo pochybností, že Sametku nakryl hned první den. Byli spolu asi týden, ale pak se jí přestala jeho přítomnost líbit, tak jsem ji přesunula zpět do její klece, aby měla klid.

 30. října 2008 - čtvrtek nevečer, Sametka porodila 4 tmavá miminka. Všechny umístila do úhledného hnízdečka vystlaného svými jemnými chlupy, tak snad bude všechno v nejlepším pořádku.

 6. listopadu jsem našla odvahu a nakoukla jsem do hnízda s fotoaparátem a postupně jsem si všechny 4 miminka prohlídla. Tři jsou pořádní buclíčci a jedno je takové menší, ovšem bříško zrovna mělo pěkně napané.

pohled do hnízda 2 černí, 2 hnědí menší hnědý Drobeček černý s pálením černý s pálením větší hnědý 

Já jsem nejšikovnější, už vidím na obě očička a já černoušek na jedno ...a mám světlou nožičkuu po tatínkovi druhá várka - my ještě nevidíme :-)  

12. 11. 2008 Černí ušáčci už pěkně vidí a jsou pořádn čiperní. Moc se jim líbí hlazení a nečeho se nebojí, ani malého knírače Ričiho. Hnědáčci sice vidí taky, ale jsou línější, a spokojeně se k sobě tulí se zavřenýma očičkama.

hnědé kuličky   

Čtyřčátka ve třech týdnech. Všichni už vidí a vesele hopkají. Jsou moc roztomilí a socializují se na člověka a psy.

třitýdenní černoušci      hnědáci Ričinkovi se moc líbí První volný výběh teda vy jste malí! s maminkou spokojená rodinka         

Tato miminka byla pečlivě naplánová, aby byla k odběru na Vánoce.  Předpokládala jsem, že bude velký zájem, což se taky splnilo. Bohužel se splnil i fenomén současných let, naprostá ignorace lidí k nějakým domluvám. Totálně už odešla z lidského jednání jakákoli slušnost. Po pár dnech jsem měla "napevno"  zamluvené všechny králíčky. Asi 14 dní před odběrem, se mi ozvaly dvě ze zájemkyň, třetí jsem oslovila a ta mi s údivem poděkovala za "zájem" a sdělila, že králíčka už dávno má. Neskutečné jednání. Naštěstí zájem trval dále, takže náhradnice - dokonce až z Vysočiny, si s celou rodinou pro černou samičku přijela. Ovšem další šok mě čekal u zájemkyně z Rajhradu, od které bych takové jednání rozhodně nečekala, ta na mě působila nejseriozněji. Pár dnů před Vánocema mi napsala, že ruší rezervaci, že dcera přinesla ze školy jiného králíka. Obvolala jsem ostatní zájemce, všichni samozřejmě již nějakéhoo mazlíčka sehnali, no a vzhledem k tomu, že po Vánocích je zájem minimální a dalšího králíčka, kterého bych musela odstavit od matky, jsem neměla kam dát, odvezla jsem ho s těžkým srdcem do Bohumína do zverimexu. Druhý den jsme se šli na něj podívat, smutně tam seděl a když uviděl Ričiho, utíkal k dvířkům a očuchával se s ním.

V současné době už tam není, tak snad se dostal do dobrých rukou, protože by si to moc zasloužil, byl zvyklý chodit za člověkem i psy a chodil čůrat na kočičí záchod. Tato zkušenost mi asi dloho nedovolí pořídit si další malé roztomilé kuličky.

Drobeček, nejmenší z králíčků, odešel k mladému páru a podle fotek, které jsem dostala, vypadá, že se bude mít výborně a že bude svým pánečkům dělat jenom radost.

Drobeček v novém domově  Kdopak mi tu loupe perníček? vánoční dáreček pohoda    

28. 1. 2009 - další černé datum. Vyčistila jsem Pištovi a jeho dvěma spolubydlícím morčátkům, Pišta měl na zádech plno holých míst, nevím, jestli mu srst začala vypadávat stářím nebo se o to postaral sameček morčete, se kterým se navzájem "naháněli", a dost chrčel při dýchání (což už nějaký rok trvalo). Vytáhla jsem si ho ven a koukla mu do tlamičky, protože poslední dobou zase hůře baštil. Dva zuby opět byly hodně přerostlé. Pišta už tušil, co bude následovat, neměl zastřihávání zubů rád. Držela jsem ho v náruči a šla pro kleštičky. Začal sebou házet, tak jsem mu říkala, že to má marné, že se to musí udělat. Najednou mi došlo, že sebou mrská dost silně a pravidelně, dostal nějaký dechový záchvat, pár minut bojoval s nedostatkem kyslíku, vyběhla jsem s ním na balkon, zkusila mu masírovat hrudníček, ale po pár minutách svůj boj prohrál. Cítila jsem, jak mu naposledy silně zatlouklo srdíčko a byl konec. Asi dostal infarkt. A tak odešel za duhový most za Jimíčkem i Pišta, umřel skoro ve stejném věku jako on. Doufám, že tam teď spolu běhají, jako za jejich mladých let...

 

Moje chovná skupinka morčat

Morčatům jsem se dlouho bránila, stačila však jediná návštěva kamarádky z Ostravy a první morče bylo doma. Byl  jím sameček Kemo (Kalamity boy Cavia Pikola) - hladké obyčejné, black and tan s teddy genem. Kalamity Boy alias Kemo - hladké, black and tan

 Kemo už u nás nebydlí, přestěhoval se do Chrudimi, kde na něj netrpělivě čekaly holky, které stejně jako on byly hladkostrsté. U mých převážně Teddiček si vyzkoušel jedny potomky a šel přenášet svou zajímavou barvu dál. 

Bohužel jsem se dověděla, že Kemo už není mezi živými.

 

 

Dlouho však u jednoho morčete nezůstalo a hned na Vánoce  2005 přibyla samička plemene US teddy Nikinka (Nataša Doo Cavia Pikola) od stejné chovatelky. Nikinka je želvovinové barvy se zajímavým pruhem na boku.

  Nataša Doo alias Niky - US Teddy červeno černá 

 V únoru 2006 do třetice přijela mladičká pražanda Zrzka (Elegans), což je červená samička plemene anglický crested se SG. Až dospěje, tak jejím ženichem bude právě Kemo, tak uvidíme, co spolu vytvoří za barvy.

Zrzka, čevená, anglický crested, SG

Další holčička doma. Tentokrát červenobílá a konečně saténová teddička Ryzka. Přišla k nám ze Židenic a přinesla si v bříšku s sebou i přírůstky, jejichž tatínkem je Tulln. Tak držme palce, ať porod dobře dopadne.

 saténová holčička musím to tu pořádně prozkoumat 

Poté co Nikinka umřela (neprobrala se z narkozy po provedeném císařském řezu), jsem si říkala, že nejlepší počet morčátek v jednom velkém teráriu jsou tři, tak jsem se zeptala kamarádky Pavly Hološkové na jednu samičku, kterou prodávala, a už ji mám doma :-) Je to roční rezavo-bílá holčička lunkarya Miriam z Westminsteru. Měla jsem strach, jak ji přijmou moje dvě rezavé holky, ale vše proběhlo naprosto v klidu a pokoji.

 Miriam z Westminsteru Mirda  

No a jelikož kamarádka omezuje chov a prodává samce, kteří by se mi hodili k saténce Ryzce, tak me nezbylo, než si jednoho od ní pořídit. Je jím sameček Xi - barva béžovo-šafrán-bílá.

    

 paní Škvarková 

Paní Škvarková k nám doputovala od Pavly přes Lenku. Je to nádherně zbarvená samička US Teddy.

Naše potomstvo

Niky byl poprvé nakryta morčetem stejného plemene Bartem z chovatelské stanice Magic World. 

 Tak a je to tady! V pátek 31. 3. 2006 v 16,00 hodin se narodilo první z trojice morčátek. Barvy jsou srandovní, jedno je červenobílé, se zajímavě ohraničenou hlavičkou, druhé je červenočernobílé, taky pěkně nepravidelné a třetí je želvovinové.

porod začal a jsou tady tři krásná miminka 

V úterý se přišla na morčátka podívat jejich teta (majitelka samce Barta) Pavla Hološková begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting a odborným okem odhalila, že červená je samička a ostatní dva jsou kluci. Všichni tři jsou bezvadní, ouška bez zálomků, pěkné hlavičky. Holčičku (Fio Kirei Magic Word) si nechá za krytí a kluci půjdou do světa. Tricolorek Flint Magic World půjde do koňařské rodiny a  želvovínový Falco Magic World do chovatelské stanice Plamínek.

  

A takto vypadala morčátka ve třech týdnech...

Fio Kirei

Z Fio se časem stala velká šampionka a má i nějaké ty poháry a diplomy.

Nikinka se svými dětmi Šampionka Fio Kirei Magic Word Fio 

A je tady zase ten očekávaný den, ve středu 20. září 2006 přišla na svět další miminka Nikince. Tentokrát byla 4 a vzhledem k tomu, že otcem je hladý Kemo (Kalamity boy Cavia Pikola)  s teddy genem, jsou tři hladká a jeden je teddík, ten však stojí zato!!! Krásná červená samička je však bohužel druhý den mrtvá, takže zůstávájí 3 stateční.

                                     Sameček US Teddy, black and tan               Samička, hladká, černá              Sameček, hladký, červený tan, lysina            

 

                                    Waikiki Magic Word                                         Wranka Magic Word                                   Winnetou Magic Word

 Teddíka si koupila do své bohaté sbírky Pavla Hološková begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting,  a zajímavý Winnetou putoval do Ostravy k Evě Langrové, kde se na plný ůvazek věnuje otcovství. Pro černá samička Wranka si přijela slečna Julie Krénová z Prahy, samička bude plnic funkci domácího mazlíčka. 

Winnetouova squaw Barča před porodem, hladká, satén, teddy gen jejich děti Barča se 6 potomky! pyšný otec s dcerou ("Ťutík")  

 19. října 2006 je šťastný den pro Zrzku, neboť přivedla na svět dvě krásná miminka, anglické crestedy v barvě červené aguti, a vypadá to, že oba jsou kluci. Doba porodu tak 15,45 hod. Otcem je opět náš plemeník Kemo.

    

A tady máme kluky nafocené 2. listopadu.

Vašík 

 

Jeden - drobnější - našel svůj nový domov u kamarádky Andrey, spíše tedy jejího syna, a říkají mu Vašík. Druhý chlapeček odcestoval na Vánoce do Zverimexu v Bohumíně, ale snad si jej tam zakoupili hodní lidé, kteří ho budou mít rádi.

Vašík na zahradě Vašík ve Zboňku 

Tak a máme tady další porod. Naší nově zakoupené saténové holčičce se v sobotu ráno v 10,15 hodin (14. 4. 2007) narodili dva synové. Naštěstí jsem šla zrovna kolem, když porodila prvního chlapečka, protože Ryzka úžasle seděla a čučela, co to z ní vypadlo a zapomněla prcka osvobodit od plodových obalů. Druhé už bravurně zvládla sama. Otcem je již zmiňovaý Tulln.

 první kluv v péči maminky a tetičky s maminkou a už se tlačí ven i bráška a už je tady! teď ještě vytřít do sucha ukousnout pupeční šňůru

tak já jsem ten mladší - z pravé strany a z levé strany záběr na černý čumáček a zlevé strany Xi Xao  z druhé strany Xeno kuk    

Chlapečci rychle vyrostli a obdrželi od Pavly písmenko X. Na jednoho samečka se ozvala paní až z Ústí nad Labem a přála si jméno Xi Xao. Než došlo k předání morčete - nakonec si pro něj osobně přijela na Intercanis - staly se z nás mailové kamarádky   Petra Wimmerová mu pořídila i roztomilou samičku a oba přihlásila na výstavu. V Lounech získal Xi Xao 94,5 bodu. V současné době už má svoje tři samičky, tak jsem zvědavá, jaká miminka z nich budou. Xeno nakonec skončil opět ve zverimexu v Bohumíně, protože si toho roztomilého kluka nechtěl nikdo vzít.

Xi Xao Magic Word v Ústní n. Labem 

Vzhledem k tomu, že se u nás Xeno zdržel déle, než jsem plánovala, podařilo se mu nakrýt obě Teddičky. Byl to asi pěkný rasista, protože crestedku nejenže nenakryl, ale dokonce ji pěkně pokousal zadeček.

První se pustila do porodu Niky. Rodit začala rodit včer po 20. hodině, bohužel jsem si toho nevšimla a za chvilku už jsem viděla jen dvě bezvládná barevná tělíčka. Začala jsem ji hned sledovat. Niky měla pořád stahy, nahmatala jsem ji další min. jedno mládě, bohužel se však nic nědělo. Nemohla jsem v noci už nic dělat, tak hned ráno jsem utíkala na veterinu, kde jsem dostala injenci oxitocinu, ten však nijak nezabral, tak jsme se rozhodly ji operovat. Asistovala jsem při operaci, při které jsme vyjmuly rovnou dělohu, ve které byla další dvě - bohužel již však mrtvá - miminka. Nikinku jsme se přinesla domů, celý den spala bez nejmenších známek probouzení a ve přesně ve 21,00 mi dodýchala ve dlani . Budiž jí země lehká...

Niky po zákroku, ještě v narkoze císařský řez spojený s kastrací 

Zrzka porodila sama, bez asistence a bez mé přítomnosti doma, 5. září 2007. Narodil se jí jeden chlapeček a dostal jméno Isar Magic Word. Měla jsem strach, jak bude vypadat, protože jeho otcem je Zrzčin syn Xeno. Isar vypadá však nad očekávání dobře, má krásnou kulatou hlavičku, velká ouška bez zálomků, pěkně ohraničené barvy a srst vypadá taky dobře.

jedináček od saténové maminky  narodil se sám, beze svědků  

 Isar Magic Word Isárek před odchodem z domova Ťutík a Plyšák 

Isar odcestoval taky do Ostravy k Evě Langrové, která má již mého Winnetoua. Kluci prý chvíli bojovali, ale pak jim nezbylo, než si na sebe zvyknout. Vzhledem k jeho vzhledu mu říkají Plyšák

A taková pohoda mezi holkama nyní u nás doma vládne:

 zrzky rychle jim to sním! boj o barák pusť mě dál Ryzka rychle se schovat 

Po delší přestávce u nás přišla na svět malá morčátka. Maminkou je Zrzka a tatínkem náš notý Teddy přírůstek Xi.

Miminka přišla na svět 15. května 2008, první začala rodit přesně v 8,00 hod a naštěstí jsem byla zrovna u toho, protože bílá samička byla obrovská a drobné Zrzce se trochu zaklínila. Tak jsem jí trochu pomohla. Ostatní miminka  už pak bez problémů odrodila sama. Konečný stav byl: jedna holčička a dva kluci.

Zrzka při porodu druhého mláděte odstraňování obalu spokojené samičky rodinka bílá samička, červenooká sameček, bílý - buff sameček sameček, oranž - bílá sameček 

 Tak miminka jsou už spokojená v nových domovech. Barevní kluci šli na mazlíky a bílá samička Viktorka Magic World do chovu. Tak snad přinese své nové paničce nějaké vavříny.

A tady se musím pochlubit úspěchem dcery Xi Xaa - Buddy alias  Cavia Carnea (Ema Cavia Berusia x Xi Xao Magic World), která se stala nejlepším mladým US teddy na výstavě v České Lípě 5. 7. 2008.  
Buddy - diplom Buddy 

Moje dvě holky Zrzka a Miriam bydlí už delší dobu se samečkem Xi. Každé morče je jiné plemeno a dlouho to vypadala, že spolu bydlí bez následků. Až jedno ráno, příjdu do obýváku a koukám, co že se to tam tak hemží a v kleci byla další dvě malinkatá morčátka. Narodila se 10. 10. 2008 někdy nad ránem, jedno je krásná holčička, v barvě argente slate blue zlaté - bílé se zlatou, očička rubínová, je mix peruánce a us teddíka, takže nádherná MAZLINKA, vypadá jako peruánec, srst bude nejspíš polodlouhá,  bráška MAZLÍK je krásný klučík stejné barvy jako sestřička, vzhled peruánce a srst bude nejspíše taky polodlouhá.
MAZLINKA Mazlinka - druhá strana 

MAZLÍK Mazlík - druhá strana 

 Teta s prckama maminka s dětmi  

 Saténka Ryzka teď bydlí s Pištou 

12. 11. 2008 Morčátka pěkně vyrostla a jsou připravena na cestu do nových domovů.

samička Mazlinka Mazlinka sameček Mazlík Mazlík   

Obě morčátka jsou už v nových domovech. Ovšem během pobytu u nás doma došlo k nějaké záhadné záměně a domnělý samec skončil u Xia. Výsledkem čehož bylo narození tří krásně zbarvených morčátek, jedné samičky a dvou klučíků. Dvě mláďata jsou Teddíci.

maminka   samička - US Teddy  zajimavě zbarvený sameček - teddík hladký kluk  

Tak to vypadá, že paní Škvarková už není jen tlustá, ale že v bříšku roste nějaké nadělení.

že by byla paní Škvarková konečně březí? tatínek tatínkem rostoucí bříško 

Tak a už je to tady. V sobotu 30. 5. 2009 ráno se narodili tři krásní kluci.

První kluk - na mazlíka  1 kluk - čoko-krém-bílý 1. kluk 

2. kluk 2. kluk čoko-krém-bílý 2. kluk 

3. kluk - vhodný na výstavy 3. kluk čoko-buff-bílý 3. kluk 

Bratří v triku s maminkou 

Morčátko na mazlíčka  Bublina II. Bublina II. výstavní krasavec čokoláda

TOPlist